A listavezető ellen folytatódott a Stars menetelése

2025. január 9. – Szerző: Krikettgalaxis

A pocsék szezonrajt után két mérkőzést már megnyert a Melbourne Stars, így izgalmas kérdés volt, vajon a lendület átrepíti-e őket most a tabella élén álló Sydney Sixersen is. És igen: átrepítette, ugyanis hazai pályán 16 futással sikerült legyőzniük őket, így teljesen összesűrűsödött a tabella.

A Melbourne Stars egy régebbi képen (illusztráció)A Melbourne Stars egy régebbi képen (illusztráció)

A kép szerzője: Haley Jackson (Flickr), licenc: CC BY 2.0

Tegnap biztos volt, hogy a Thunder és a Hurricanes meccsének eredményeként valaki meg fogja előzni a listavezető Sixerst – és mégsem előzte meg senki. A mérkőzés ugyanis eső miatt elmaradt, így a rózsaszínek két üldözője egy-egy ponttal gazdagodott: ez nem rossz nekik, viszont emiatt egyikük sem tudott fellépni az első helyre. Így viszont a mai mérkőzés előtt azt mondhattuk el: az első az utolsóval találkozik. Igen ám, de az utolsó Stars egészen lendületbe jött, az utolsó két találkozóját megnyerte, míg a Sixers legutóbb kikapott, szóval egyáltalán nem volt ez még lefutott találkozó.

Mindkét együttesnél egy-egy változás történt múltkorhoz képest, és mindkettő esetben egy-egy olyan játékos került be a csapatba, akik most tért vissza a teszteket játszott válogatottból. A nagy különbség annyi, hogy a Sixers visszatérője, Sean Abbott nem mutatkozott be a teszttrófeában, míg a Stars játékosa, Beau Webster igen – méghozzá nagyon szépen. Aki miattuk kikerült a csapatból, az a zöldeknél Thomas Rogers volt, míg a vendég Sixersnél a megsérült Jackson Bird.

A pénzfeldobást valami hihetetlen szerencsesorozat eredményeként már megint a Sixers nyerte: eddig ebben a szezonban ezzel együtt 6-ból 6-odszor – és ismét a dobást választották. Az ütést Ben Duckett és Sam Harper nyitotta, akik jóformán csak nullásokkal és határokkal operáltak az elején, de aztán Harper korai búcsúja után már változatosabb lett a kép. De azt nem mondjuk, hogy javult volna a Melbourne számára, ugyanis még az erőfölényben Duckett is kiesett, méghozzá Abbott első, ráadásul amúgy is takarékos játszmájában, így 4 játszma után az állás 27/2 volt. A harmadik rendben egyébként még Harper helyére be is jött Webster, akinek sikerült átmentenie a tesztről a jó formáját ide is: egy látványos Abbott-féle elkapás során elvesztette maga mellől Dan Lawrence-t, majd megint Abbott (ezúttal dobókénti) közreműködésével kiesett Marcus Stoinis is, de Webster állta a sarat. 12 játszma után ő és Glenn Maxwell volt bent 80/4-es állásnál, majd ekkor kikérték a választható erőfölény két játszmáját, ez pedig nagy lökést adott nekik: 33 futás jött össze ez idő alatt, nem mellesleg időközben Maxwell összesítésben átlépte a 3000 BBL-futást is (a világon ötödikként). Tegyük hozzá: még a 11. játszmában Kurtis Patterson elejtett a határ közelében Maxwell ellen egy elkapást – ráadásul úgy, hogy 6-os lett belőle... Ennek pedig nagyon megitták a levét a rózsaszínek. Maxwell ugyanis az erőfölény lejárta után is eredményesen folytatta, és végül 32 dobásból 58-neskivel zárta a félidőt. Websternek viszont nem lett meg az 50-es, pedig két esélyt is kapott rá. Először 43-nál az extra fedezet elkapta egy magasra felütött labdáját, de kiderült, hogy a dobó, Jack Edwards túllépett a vonalon... De Webster a második életét sem használta ki: a 19. játszmában Abbott dobásából, 48 pontnál most már érvényesen sikerült elkapni (ráadásul nagyjából ugyanott, ahol az előbb). A Stars végül 156-ig kapaszkodott föl: ez egyelőre kevésnek tűnt.

A kergetés Josh Philippe és James Vince részéről átlagos sebességgel kezdődött, és miután Mark Steketee-nek sikerült eltalálnia Philippe kéz-karóját, a következő Patterson sem tudott nagyon begyorsítani – igaz, egész sokáig kapuvesztés nélkül tudtak haladni: Patterson csak a 9. játszmában esett ki. A 10. játszma egy érdekes jelenetet hozott: Vince átütötte a labdát inaktív társa, Moisés Henriques fölött, ám a zárt hosszú tájékán a labda egy sirályrajba repült bele, és az egyik szegény madarat el is találta. A sirály le is hullott a földre, és mozdulatlanul ott maradt – végül a pályamunkások vitték le. De a következő játszmában is Vince volt az egyik főszereplő – és Duckett, aki a Vince által magasra felütött labdát egy elég könnyű helyzetben elejtette a nyílt középen... De a pontszerzés így is lelassult a vendégek részéről, még Vince is lassan haladt – igaz, azért a 14. játszmában, a választható erőfölényben az 50-ig csak elért. Érdekesség, hogy ez neki már sorozatban az 5. 50-ese volt a Melbourne Stars ellen! De nem sokáig örülhetett neki, ugyanis Marcus Stoinis ezek után szinte azonnal kiejtette, sőt, két labdával később Henriquest is – és mivel a második erőfölényes játszmában Peter Siddle (150. Húsz20-as kapuját begyűjtve) szintén eredményes volt, a Sixers elég kellemetlen helyzetbe került: 97/5. A következő játszmákban egy-egy hatos még becsúszott tőlük az aprólékokon kívül, de amellett több újabb kiesés is becsúszott, így a 20. játszma előtt már 20 futás hiányzott nekik a győzelemhez, és már 7 emberüket elvesztették... Elég reménytelen helyzet – kivéve, ha arra gondolunk, hogy szinte csak percekkel ezelőtt történt a világ másik részén, a bangladesi ligában, hogy Nurul Hászán 30 futást ütött egy meccs utolsó játszmájában! (Erről hamarosan megírjuk a hírt.) Ám a Sixersnek még csak valami hasonló sem sikerült: Steketee kiválóan hozta le az utolsó játszmát, két kaput szerzett és csak 3 futást hagyott: a Stars így 16 futással diadalmaskodott!

A Sixersnek ezzel leromlott annyit az NFA-ja, hogy visszacsúszott a 2. helyre a nagy városi rivális Thunder mögé, a Stars viszont végre elkerült az utolsó helyről, leszorítva oda az Adelaide Strikerst. A nemrég még a tabella két szélén helyet foglaló két együttes közti különbség pedig mindössze 3 pontra csökkent!


Alapból nem látható kép
×