Továbbra sem bírnak az írek Indiával

2025. január 15. – Szerző: Krikettgalaxis

Története során még soha nem győzte le az ír női válogatott ENN formátumban Indiát, ez a sorozat pedig most sem szakadt meg: 3–0-ra a hazai India nyert ellenük. Ráadásul igen meggyőzően, több csapatrekordot is felállítva.

A rádzskoti Szváminárájan-templom (illusztráció)A rádzskoti Szváminárájan-templom (illusztráció)

A kép szerzője: Abhyankar.bharat (Wiki Commons), licenc: CC BY 3.0

A két válogatott közel 8 éve találkozott egymással ebben a formátumban, így most ezt a hiányt is szépen bepótolta ez a sorozat. Na meg azt a hiányt, hogy a rádzskoti Szaurástrai Krikettszövetség-stadionban még soha nem játszottak egyetlen női meccset sem (senkik): most pedig rögtön hármat is. Ami a világbajnokságra való kijutás esélyeit illeti: India, mint a torna leendő rendezője, nem kellett, hogy aggódjon emiatt – de Írország sem kellett, hogy aggódjon egyelőre: nekik már úgysem volt esélyük kijutni közvetlenül. Majd később ráérnek ezzel foglalkozni, a pótselejtezőn. Talán az sem véletlen, hogy India pihentette a rendes kapitányát, Harmanprít Kaurt, aki helyett most Szmriti Mandháná vezette a csapatot, illetve pihenőt kapott Renuká Szinh is.

Az első mérkőzésen viszont bemutatkozott egy indiai újonc, Szájalí Száthgare is, aki mindjárt a nyitó dobókettős egyik tagjaként csatába is lépett az elején. Igaz, nem neki, hanem a többieknek (illetve egy kifutás esetén saját maguknak) volt köszönhető, hogy Írország az első 5 ütőséből 4-et hamar, 10 futásnál is kevesebbel vesztett el. 56/4 után viszont a nyitó Gaby Lewis és a 7. rendű Leah Paul egész máshogy játszott már, és egy 117 futásos párt tudtak alkotni – igaz, ehhez kellett a gyenge indiai mezőnyjáték is több elejtett elkapással és egyéb hibákkal. Végül ennek a társulásnak is egy hiba vetett véget, de most ír részről: Paul futni indult, de társa nem, így ez is kifutással végződött. A végén többek között Arlene Kelly 28 újabb pontjának is köszönhetően Írország 238-ra tudott följönni. Az 50. játszmában egyébként Száthgare megszerezte élete első ENN-kapuját is, Lewisról pedig azt érdemes megemlíteni, hogy mai 92-es eredményével megelőzte Miriam Grealey-t, aki eddig vezette az összesített ír ENN-futásranglistát: mától tehát Lewisnak van a legtöbb futása a válogatott történetében! A kergetés pedig nem volt túl nehéz Indiának: már Mandháná is 41-ig jutott (közben a világon második indiaiként átlépte az összesített 4000 futást), de nyitó társa, Pratiká Rával egészen 89-ig menetelt, amit később Tedzsal Haszabnisz pályafutása első 50-esével szépen kiegészített, így hiába lett Aimee Maguire az egész meccs legeredményesebb dobója 3 kapuval, India már a 35. játszmában beért a célba.

A második meccs még egyértelműbb indiai fölényt és néhány kisebb rekordot és érdekességet hozott. India az ütést választotta, és a magas rendjükben kivétel nélkül mindenki szépen teljesített: az első négy ütős (Szmriti Mandháná, Pratiká Rával, Harlín Deol és Dzsemimáh Rodriksz) 50-est szerzett, sőt, a 60-at is átlépte mindegyikük. Ráadásul Rodriksz időközben megszerezte 1000. ENN-futását, és amikor 90 labdából 100-ast is teljesített, azzal minden idők második leggyorsabb indiai százasát érte el ebben a formátumban. Azzal pedig, hogy Mandháná és Rával, valamint Deol és Rodriksz társulása is 150 fölé jutott, a világon csupán a harmadik alkalommal fordult elő, hogy egy női ENN-en két legalább 150-es pár is kialakult. A végére India 370-es összpontszámot teljesített, ami pedig valaha volt legjobb eredményük lett. Ebben egyébként 44 darab négypontos ütés is benne volt: ezzel a világon a 7. helyre futottak be a 4-esek számát illetően, viszont ez a 44 új indiai rekord lett. De hogy Írország részéről is említsünk valami szépet: Christina Coulter Reilly náluk is elért ma 80 pontot, illetve összesítésben Leah Paul is átlépte az 1000 futást. Sokkal több örömük viszont nem lehetett a vendégeknek: a 100. ENN-jét játszó Dípti Sarmá vezérletével az indiai dobók szétszedték őket, és csak 254 pontot hagytak nekik, amivel hatalmas, 116 futásos vereséget szenvedtek.

A harmadik találkozón aztán India még az iménti rekordját is megdöntötte. Ismét az ütést választották, és ismét a Mandháná–Rával pár nyitott, de most mindketten jóval tovább jutottak, mint legutóbb. Először is elérték a közös 150-et, amivel az első indiai nyitó párrá váltak, akiknek ez már kétszer is sikerült, majd Mandháná a vele szembeni 70. labdából teljesítette az egyéni 100-ast: ez bőven megdöntötte az eddigi leggyorsabb indiai százas csúcsát, ami 87 labda volt. Végül Mandháná 135, Rával pedig 154 futással esett ki, de még a harmadik rendű Ricsá Ghosnak is összejött egy viszonylag gyors 50-es. A csapat összpontszáma 435 lett: ezzel jócskán megdöntötték azt a múltkori 370-et, ami már akkor is új rekord volt... Viszont, bár nem igazán érdemes összehasonlítani a férfi és a női eredményeket, de azért érdekesség, hogy ez a pontszám a férfiak csúcsánál, 418-nál is jóval több. Az is új indiai rekord, hogy a játékrész során 9 hatost szereztek – ebből egyébként 7-et Mandháná, ami pedig csúcsbeállítás. Az ír kergetés viszont még az eddigieknél is rosszabbul sikerült: most csak Sarah Forbes 41, illetve Orla Prendergast 36 futása volt viszonylag szép, a többiek legfeljebb 15-öt, de többnyire legfeljebb 10-et gyűjtöttek. A dobók közül talán azt érdemes megemlíteni, hogy Tanudzsá Kanvar most szerezte meg első ENN-kapuját (és mindjárt kettőt), az eredmény illetően, ami 304 (!) futásos indiai siker lett, pedig azt, hogy (természetesen) ez lett a valaha volt legnagyobb különbségű győzelmük.

Az egymás elleni örökmérlegük pedig ezek után ebben a formátumban igen könnyen leírható: 15 meccs, 15-öt nyert India...


Alapból nem látható kép
×