Színre lépett a portugál női válogatott is

2025. április 9. – Szerző: Krikettgalaxis

Lejátszotta története első meccseit Portugália női krikettválogatottja, méghozzá sikerrel: egy hármas sorozatban 2–1-re legyőzték a vendég Norvégiát. Közben a két ország férfi válogatottjai is összecsaptak, és ott is 2–1-es hazai siker született.

Lisszabon híres jelképe, az 1500-as években épült Belém-torony (illusztráció)Lisszabon híres jelképe, az 1500-as években épült Belém-torony (illusztráció)

A kép licence: közkincs / szabadon felhasználható

Engedjék meg, kedves olvasók, hogy egy személyes emlékkel kezdjek! 2002-ben még egy nagy könyvben adták ki a listát, hogy az országban milyen egyetemek milyen képzéseket hirdetnek meg, és ezt lapozgatva találtam rá a skandinavisztika–portugál szakra az ELTE BTK-n: ez volt talán a legegzotikusabb az összes közül. Persze nem ezt választottam, de ez a szókapcsolat azóta is élénken él az emlékeimben. Ha volt egyáltalán jelentkező erre a szakra, el is végezte, és még a krikettet is szereti (ennek a valószínűségét nem írjuk le, mert nem fér ki annyi nulla a képernyőre), most bizonyára izgatottan várta ezt a két sorozatot.

A portugál és a norvég krikettválogatott még sosem találkozott egymással egyik nemben sem – ami a nőiben a legnyilvánvalóbb, hiszen a portugálok női válogatottja most játszotta története első hivatalos meccseit. A két sorozatot hétfőtől szerdáig rendezték Santarém városának közelében, úgy, hogy délelőtt (reggel) kezdődött egy női meccs, négy óra múlva pedig a férfiaké. A hétfő reggelit még a köd miatt halasztani kellett, de aztán hamarosan kisütött a Nap, és később már semmi gond nem volt az időjárással. A találkozók egyébként néha egész izgalmasak voltak, voltak köztük, amelyek kiegyenlített játékot hoztak, amikor nem sok különbség volt a csapatok között. A részletes eredménylapok megtekinthetők itt:

A nőknél a legtöbb futást és a legtöbb kaput szerző játékos is portugáliai volt: Sarah Foo-Ryland 127 futással, míg a mindössze 16 éves Gabriella Sequeira 5 kapuval zárt a ranglisták élén. A férfiaknál az ütősök közül a 92-ig jutó portugáliai Dhavalkumar Norotam volt a legeredményesebb, míg 5 kaput négyen is szereztek, ketten az egyik, ketten a másik válogatottból.

A portugál nők bemutatkozása után Európában már csak 4 ország maradt, amelyeknél a férfiak már játszottak hivatalos meccset, de a nők még nem: Finnország, Svájc, Szlovénia és sajnos egyelőre Magyarország – de itthon is zajlik a női szakág fejlesztése!


Alapból nem látható kép
×