BBL: nem hurrikánok ezek, csak lágy szellők

2024. december 19. – Szerző: Krikettgalaxis

Kiütéses vereséget szenvedett a Hobart Hurricanes a bemutatkozó mérkőzésén a BBL-ben, amelynek eredményeként legyőzőjük, a Melbourne Renegades akkora NFA-löketet kapott, hogy fel is ugrottak a tabella élére.

Melbourne látképe (illusztráció)Melbourne látképe (illusztráció)

A kép szerzője: Melbpal (Wiki Commons), licenc: CC BY-SA 4.0

Ma ünnepelte 50. születésnapját Ricky Ponting, a tasmániai születésű legendás ausztrál játékos, aki mindig is ezer szállal kötődött, kötődik szülőföldjéhez, azon belül például a Hobart Hurricanes csapatához: a hurrikánoknak régebben még játékosa is volt, később pedig valamiféle főstratégája lett. Milyen szép ajándék lett volna mára, ha kedvencei egy szép győzelemmel indítják a 2024–2025-ös BBL-t, igaz? Hát, nem éppen így alakult, mint látni fogjuk.

A lilák úgy általában sem voltak eddig különösebben sikeres csapat, tavaly is a középmezőnyben végeztek. Az akkori csapat magja elég jól együtt maradt (a régi motoros Matthew Wade például már a 100. BBL-meccsét játszotta ma, ennek jó részét pedig a Hobartban húzta le), és úgy tűnt, az új légiósok (az afgán dobó, Vakár Szalámhíl és a karibi kapus-ütős, Shai Hope) erősítést jelenthetnek számukra. A Renegades egyet változtatott múltkori összeállításán: megérkezett a csapathoz a fiatal angol tehetség, Jacob Bethell, aki Hasszan Hánt szorította ki.

Az ütésre kényszerülő Hurricanes számára nagyjából másfél játszmán keresztül működtek jól a dolgok. Ekkor még Wade egy és Mitchell Owen két négyesével 15/0-ra álltak, de ezek után Thomas Rogers kiejtette Wade-et, majd a 4. játszma elején két egymás utáni dobásból Owent és a helyére bejövő Ben McDermottot is. A négy játszmányi erőfölény így 29/3-ra végződött, ami már most sem volt szép, de még lehetett volna belőle visszaút. Lehetett volna, ha nem jön az 5. játszmában Fergus O’Neill, aki ez alatt a 6 dobás alatt újabb 3 embert búcsúztatott (ebből kettőt kacsával), egy borzalmas 32/6-ra rontva a lilák állását. Bár az eddigi kiesések között volt több balszerencsés is, de összességében elmondható, hogy a melbourne-iek dobójátéka is jó volt, tehát megérdemelt volt a kedvező helyzetük. Sőt, aztán Will Sutherland úgy látszik, megirigyelte, hogy már két csapattársa is milyen gyorsan összehozott 3 kaput egymás után, és a nyomukba eredt: a 8. játszmában gyorsan ő is bekaszált kettőt: 40/8! Még a 8. rendű Nathan Ellis volt az, aki szépített egy kicsit a hurrikánok mutatóin: ő egy hatost és 5 négyest is bemutatva 35 futásig el tudott jutni, de mivel Sutherland vele is végzett a 12. játszmában, és pár dobás múlva búcsúzóul még Adam Zampa is eredményes volt, így 12.4-nél a teljes csapat elfogyott, mindössze 74 futással. Ez bőven történetük eddigi legrosszabb eredménye lett: az eddigi leggyengébbjük 91 volt még 2015-ben.

Egy alacsony első félidei eredménynél mindig lehet gyanakodni, hogy esetleg rossz a talaj, de azért ennyire mikroszkopikus pontszámnál valószínűsíthető, hogy nem a sávban kell keresni a hibát. Ezt pedig Tim Seifert kiválóan bizonyította is: bár a nyitó Jake Fraser-McGurk hamar kiesett, de utána Seifert például a 3. játszmában 3 négyest ütött, a következőben meg két hatost és egy négyest: az erőfölény 51/1-gyel zárult, már majdnem most véget ért a meccs! A lilák azért még meghosszabbították a saját szenvedésüket azzal, hogy a következő 3 játszmában nem hagytak egy határt sem az ellenfélnek, és két emberüket is kiejtették, majd hamarosan még egy kaput szereztek, de mindenki tudta, hogy ez már csak szépségtapasz: a 9. játszmában a vörösöknek sikerült a kergetés, amivel természetesen nagyon nagyot nőtt a nettó futási arányuk is. A végelszámolásban ez még jól jöhet nekik! Ahogy a hurrikánoknak nagyon rosszul, hiszen az övék meg majdnem mínusz 5 lett!


Alapból nem látható kép
×