Ma is egy hatalmas visszatérés, ezúttal a renegátoktól
2025. január 7. – Szerző: Krikettgalaxis
Tegnap a Brisbane Heat tudta behúzni a győzelmet egy már-már veszett helyzetből, ma pedig a Melbourne Renegades, akik egy időszakban talán még reménytelenebbül álltak a Perth Scorchers ellen – így még sűrűbbé vált a tabella közepe. Érdekesség, hogy a meccsen 6-an estek ki 0 ponttal.
A kép szerzője: Melbpal (Wiki Commons), licenc: CC BY-SA 4.0
Az 5. és a 6. helyezett találkozása alapvetően nem ígér rendkívüli izgalmakat, de egy ilyen szoros tabella esetén, mint a mai, azért más a helyzet. Hát még ha azt is figyelembe vesszük, hogy a két csapat előző összecsapásán az a Renegades nyert (ráadásul csak 2 kapuval), amelyiknek most kevesebb pontja van kettejük közül, szintén előrevetítette, hogy nem fog unalomba fulladni ez a meccs sem.
Fontos változások történtek mindkét csapat összeállításában. A Perth kihagyta Matthew Hurstöt, Matthew Spoorst és Andrew Tye-t is, viszont a(z amúgy számára elég rosszul sikerült) tesztmeccsek után elérhetővé vált Mitchell Marsh (aki 3 éve játszott utoljára a BBL-ben), valamint visszatért a válogatottól a teszteken szerepet nem kapó Jhye Richardson – és újra játszott a nemrég még hátgörcsökkel küzdő Ashton Agar is. A vendég vörösöknél Josh Brown és Xavier Crone helyére került be a múltkori derbit egy kisebb sérülés miatt kihagyó Kane Richardson, és most játszotta a szezonban az első meccsét Marcus Harris.
Az ütőfeldobást a melbourne-iek nyerték, és érthető módon a dobást választották: ez eddig a legtöbb esetben bejött ebben az idényben bárkinek. A hazaiak nyitó ütősei Aaron Hardie és Finn Allen voltak – szegény Allent pedig már az első játszmában sisakon találta egy labda, ami miatt az orvosoknak kellett ellenőrizniük, nincs-e agyrázkódása. De úgy tűnik, nem volt, mert utána rögtön beütött egy 4-est és egy 6-ost, és a játékrész 3. határját is ő ütötte a 3. játszmában. Csakhogy utána Will Sutherland, a dobó vele is végzett, a következő labdából pedig a nagy visszatérő Marsh-sal is, sőt, mivel a 4. játszmában Thomas Rogers kidobásából Cooper Connolly is kacsázott, az erőfölény 34/3-mal zárult. A 34 még rendben volt, de a per három kicsit soknak tűnt. Viszont a következő játszmák arról is gondoskodtak, hogy futásból se legyen elég: 4.3-ban még volt egy négyes, de utána hosszú-hosszú időre megszűntek a határesemények: csak a 14. játszmában volt a következő! Addigra pedig Ashton Turner és Nick Hobson is kiesett – de legalább szimplából viszonylag sok volt, néhány duplával fűszerezve, így azért annyira lehetetlen helyzetbe nem került a Scorchers. Ebből a sok szimplából tekintélyes mennyiség Hardie-nak volt köszönhető, aki így 34-ig is eljutott, mire kiesett – csak éppen 34 dobás után, ami Húsz20-ban nem valami szép eredmény. A csapatot aztán Agar mentette meg: bár Hardie kiesésekor még csak 8 futása volt 9 labdából, de a következő 21 dobásból 43-at gyűjtött be, egy 4-esnek és 4 hatosnak köszönhetően! Közben egyébként Adam Zampának is volt egy mesterhármas-esélye, miután a 17. játszmában ő is két embert ejtett ki egymás után, de ahogy az elején Sutherland, úgy ő sem vette sikerrel a harmadikat. A Perth végül 147/8-ig jutott el, ami nem túl sok, de érezhető volt, hogy nehéz lesz a kergetés, mert a talaj nagyon kedvezett a gyors dobóknak.
Erre az érzésre pedig a kergetés első játszmája máris megcáfolhatatlan bizonyítékot adott: Jason Behrendorff úgy hozott le egy szűz játszmát, hogy közben ő is két ütőst ejtett ki egymás után (igaz, a harmadik neki sem lett meg): Tim Seifert és a mostanában igencsak formán kívül játszó Jake Fraser-McGurk esett ki nullával. Amikor a második játszmát Jhye Richardson úgy dobta végig, hogy mindössze 1 futás született ellene, már igen nehéz helyzetben volt a Renegades, amikor pedig ezek után Behrendorff is egy újabb igen takarékos játszmát teljesített, Richardson pedig kiejtette Jacob Bethellt, és az erőfölény 9/3-mal végződött, óriási bajban érezhették magukat a vendégek. És erre mi jött az 5. játszmában? Egy újabb kapu: Laurie Evans élezett egy labdát a kapushoz, így megszületett a mérkőzés hatodik kacsája... És ha lehet még ennél is súlyosabb a helyzet, hát lett is: ebben a játszmában is csak 1 futás jött össze a Renegadesnek, a következőben 3, aztán pedig 4: vagyis 7 játszma után 17/4-re álltak! Innen aztán nincs visszaút, igaz? Ennyire rosszul még a Brisbane sem állt tegnap, de azért talán amit ők megcsináltak, az mégiscsak adhatott valami reményt a Renegadesnek, akik ezek után megmutatták: soha nem szabad feladni semmit! A két hős Will Sutherland és rövidesen kieső Marcus Harris helyére bejövő Thomas Rogers volt: 10 játszma után (ekkor még csak Sutherlandak köszönhetően) már 47/5-ön állt a csapat, majd a pár folyamatosan növelte és növelte az összesített pontarányt. Igaz, ehhez az is kellett, hogy a helyettesítő mezőnyjátékos, Tye a 14. játszmában elejtse Sutherlandet a mélységi középpályán... De végül a 19. játszma végére sikerült följönni 136/6-ra, vagyis már csak 12 hiányzott a vendégek győzelméhez. A 20. játszma pedig nagyon érdekesre sikerült, főleg az eleje: ekkor szinte labdáról labdára ingadoztak az érzelmek. Matthew Kelly először egy magas röptét dobott Rogers ellen, amit az ütős felütött a levegőbe, a rövid hármas pedig elkapta – ám a bíró túl magasnak ítélte a dobást, így rossznak nyilvánította! A szabadütést viszont Rogers elbénázta, és egyetlen pontot sem szerzett belőle – utána viszont egy 6-ost ütött a nyílt hosszú fölött! Innen már nem volt kérdés, hogy mi lesz az eredmény: és valóban, a következő labdákból a Melbourne megnyerte a találkozót!
A helyezések nem változtak a tabellán, de most már egyenlő (6–6) pontja van a két csapatnak, ami mindössze kettővel több, mint az utolsó helyezettnek, de csak 3-mal kevesebb, mint az elsőnek! Igaz, a tabella tetején levő 3 klub még kevesebbet játszott, így őket megelőzni elég nehéz lesz.