Rekordkergetéssel indult a 2025-ös WPL

2025. február 14. – Szerző: Krikettgalaxis

Jelentősen átalakult keretekkel vágott neki az indiai női ligának a címvédő Royal Challengers Bengaluru és a Gujarat Giants is, akik a nyitómeccset játszották. A GG egy 200 fölötti célt állított fel, de az RCB ezt is elérte, így győzelemmel nyitotta a tornát.

A Bengaluru-palota Bengaluruban (illusztráció)A Bengaluru-palota Bengaluruban (illusztráció)

A kép szerzője: Basavarajmin21 (Wiki Commons), licenc: CC BY-SA 4.0

Kedves olvasók, hogyan bírták, bírtátok ezt a néhány napot Húsz20-as liga nélkül? Ha már nehezen, akkor itt a jó hír: kezdődik is a következő! Természetesen a nagy reményű, bár még kis múltú indiai női bajnokságról, a WPL-ről van szó, ahol idén is még csak 5 csapat verseng. Közülük a bajnoki címvédő Royal Challengers és az első két szezon utolsó helyezettje, a Gujarat Giants lépett ma pályára – csakhogy ez az ellentétes múlt nem sokat számított, ugyanis az RCB eléggé meggyengült azóta (főként sérülések miatt), másrészt a Giants kerete jóval erősebbnek tűnt tavalyhoz képest, így aztán bármi elképzelhető volt ma.

Ha már itt tartunk, nézzünk néhány részletet! A bengaluruiaknál az eléggé túlterhelt Sophie Devine a pihenés mellett döntött, így kihagyja a szezont, Sophie Molineux megsérült, Kate Cross pedig egy sérülés utáni rehabilitációs időszakot tölt. Ugyancsak aggódniuk kellett Ellyse Perry miatt, bár az ő csípősérülése, amit nemrég a Hamvakon szedett össze, nem volt súlyos: sőt, ő ma már itt is volt a játszó keretben. Ásá Sobhaná és Srejanká Pátil viszont nem: ők is gyógyulófélben vannak éppen, bár Sobhaná gyógyulása még sokáig eltart, így ő már nem is fog játszani az egész szezonban. Most mutatkozott be viszont náluk két külföldi játékos: Kim Garth és Danni Wyatt, valamint három indiai: a válogatottból már ismert Rághví Bist és a még válogatottsággal nem rendelkező Dzsosítá Vellácsirá Dzsosí és Premá Rávat.

A gudzsarátiaknak új kapitánya volt Ashleigh Garnder személyében, de a régi kapitány, Beth Mooney is megmaradt sima játékosnak. Két új emberük azonban nagy figyelmet kapott: egyrészt Deandra Dottin, akit két éve már leigazoltak, de aztán még mielőtt játszott volna, mégis elküldték a csapattól – most pedig újra megjelent náluk, a második pedig Szimran Sekh, aki a decemberi árverés legdrágább játékosa lett 19 millió rúpiás árával. Rajtuk kívül ma még két csapatújoncot avattak: Prijá Misrát (aki volt már válogatott is) és Kásví Gautamot.

A helyszín a tavaly megnyitott vadodarái Kotámbí stadion volt, ahol egy kemény, ütősbarátnak tűnő dobósáv fogadta a csapatokat, jól belehengerelt fűvel. A pénzfeldobást az RCB nyerte, és a dobást választották. Bár Vadodará Gudzsarát államban van, így elvileg a GG számított hazai csapatnak, de jól mutatja, hogy a Bengaluru mennyire népszerű az egész országban, hogy a szurkolók nagyobb része mellettük állt – ne feledjük, ők már régi csapat, míg a Giants két éve jelent meg, és még nem alakult ki igazán a hű táboruk, ahhoz még évek kellenek.

A két nyitó ütős Mooney és Laura Wolvaardt volt, akik nem indultak túl gyorsan a pontszerzéssel, ráadásul két kisebb LKE-gyanú is kialakult ellenük az elején. Az 5. játszma pedig már egy kiesést is hozott: Renuká Szinh labdája találta el Wolvaardt középső és kéz-karóját. Sőt, a következő dobásból Dajálan Hemalathá lábát is LKE-t érően találta el a labda, csakhogy a bíró nem így érzékelte, ezért nem küldte ki, a Bengaluru pedig nem kért videózást... A Giants az erőfölény végére így 39/1-ig jutott csak el, ami egyelőre nem igazolta az előzetes vélekedést, miszerint a talaj ütősbarát lenne. A folytatás viszont igazolta! Na még nem a 7. játszma, mert akkor még mindig kevés pont született, és Dajálan is kiesett, hanem Mooney és Gardner utána következő társulása. Igaz, a 10. játszmában Mooney-t LKE-vel kiküldték, de kiderült, hogy beleért, így maradhatott a pályán, amit rögtön három négyessel hálált meg, a következő labdából pedig már az 50-esét is megszerezte, így a félidő fele 68/2-vel érkezett el. Gardner ekkor még csak 2 futáson állt, de a félidő második fele teljes egészében róla szólt: a 11. játszmában megszerezte a meccs első hatosát, amit később még 7 követett csak tőle (meg kettő másoktól). Miután az újonc Rávat a 12. játszmában végzett Mooney-val, bejött a szintén újonc Dottin, és gyorsan be is kaszált 25 futást, de miután egyszer Perry elejtette, hamarosan már sikerült elkapni őt. Még két ütős jött be a hátralevő pár játszmában, akik szintén hoztak hasznos futásokat, de Gardner 79-neskije vitte a prímet: főként neki köszönhetően a gyenge kezdés ellenére a Giants 201-es összpontszámot hozott össze a végére. Ez a csapat valaha volt legjobb eredménye lett, Garnder 8 hatosa pedig nem csak csapat-, de WPL-szinten is új rekordot jelentett.

A kergetés első játszmájában úgy tűnt, a két nyitó, Szmrit Mandháná és Danni Wyatt nagy szerepet játszhat ma (kettő, illetve egy négyest ütöttek máris), ám a 2. játszma azonnal rácáfolt erre a feltételezésre: Gardner előbb egy egyértelmű láb a kapu előttöt hozott össze Mandháná ellen, majd bombája kifordította Wyatt középső karóját a földből, miközben a játszma majdnem szűz lett: már most nagyon érett a Giants-győzelem! Perry és Bist azonban másképpen gondolta. Igaz, ehhez kellett Tanudzsá Kanvar hibája is a 4. játszmában, amikor Perry véletlenül visszaütötte felé az általa eldobott labdát, de az átsiklott a kezei között... Perry pedig szépen kihasználta ezt a most kapott második életét, és társával az erőfölény végére már 51/2-ig hozták föl a csapatot, majd miután Perry egy harmadik életet is kapott, amikor Harlín Deol is elejtette őt, a félidő felénél máris 89/2-nél tartottak. Nem volt azonban még veszve a helyzet a narancsoknak: Dottin a 11. játszmában kiejtette a túl erőtlen ütést bemutató Bistet, majd a 13. játszma a már 50 fölött járó Perry kiesését is elhozta: egy amúgy nem túl jó (alacsony röpte) Szájalí Száthgare-dobásból pont kiszúrta magának a nyílt hosszú mezőnyjátékost. Az RCB-nél azonban innentől kezdve ketten is voltak, akik lényegében le tudták utánozni Gardner első félidőbeli teljesítményét: Ricsá Ghos és Kaniká Áhúdzsá hirtelen elkezdte ontani a határokat, és mindketten 230 (!) fölötti aránnyal száguldva 37 dobásból hoztak össze egy 93-as társulást, ami csak azért nem lett még nagyobb, mert közben a 19. játszmában megnyerték a meccset! Ezzel a Royal Challengers a WPL történetének legnagyobb sikeres kergetését mutatta be. A Giantsnek lesz még tennivalója, főként a mezőnyjátékukat lehet még javítani...


Alapból nem látható kép
×