Nem bírt egymással Új-Zéland és Srí Lanka
2025. március 18. – Szerző: Krikettgalaxis
Megszerezte első idegenbeli NH20-as győzelmét Új-Zélandon a Srí Lanka-i női válogatott, de a következő mérkőzésen a hazaiak egyenlítettek a hárommeccses sorozatban, végül az utolsó találkozó eső miatt eredmény nélkül ért véget, így összesítésben tehát 1–1-re végzett a két csapat.

A kép licence: közkincs / szabadon felhasználható
Nem valami jó előjelekkel készülhetett Srí Lanka a most következő sorozatra: ezt megelőzően az ENN formátumú csatát 2–0-ra elbukták, de ha az NH20-as közös múltjukat tekintettük, abban is óriási új-zélandi fölény mutatkozott, sőt, idegenben még 0%-osak voltak ellenük. Igaz viszont, hogy a hazaiak nem feltétlenül a legerősebb összeállításukkal álltak ki.
Az első meccsen például Új-Zéland négy újoncot avatott, igaz, Srí Lanka is kettőt. Ebből egy-egy volt olyan (Izzy Sharp és Malki Madárá), akik még más formátumban sem voltak soha válogatottak, a többiek (Bree Illing, Emma McLeod, Polly Inglis és Manudi Nánájakkára) ENN-ben már igen. A találkozóra Christchurchben került sor, ahol a hazaiak az ütéssel való kezdést választották. Suzie Bates elég jól is nyitott, de társát hamar elvesztette maga mellől, majd gyors 21 futás után ő is kiesett, méghozzá az újonc Madárá dobásából. Ezek után McLeod még elmenetelt 44 futásig, de a későbbi ütősök sorra estek ki alacsony pontszámokkal: érdekesség, hogy hárman is leverésből. Madárá végül három kapuig jutott, és a gazdálkodása is az egyik legjobb volt: csak Csamari Atapattu volt nála takarékosabb. Az az Atapattu, aki aztán a második félidőben, amikor Srí Lanka egy 102-es célt kergetett, nyitóként egymaga 64-neskit teljesített, így a többiektől elég volt már fejenként igen kevés pont ahhoz, hogy már a 15. játszmában megnyerjék a meccset.
A második, szintén christchurchi mérkőzésen már sikerült a visszavágás. Ezúttal is láthattunk egy debütánst a pályán, méghozzá a balkezes mindenest, Flora Devonshire-t, aki viszonylag hamar be is mutatkozott, minthogy Új-Zéland a dobást választotta. Srí Lanka már az első játszmában elvesztette egyik nyitóját, viszont a következőket már csak az erőfölény után – de az is igaz, hogy mindeközben elég lassan gyűltek a futásaik. Devonshire épp a félidő fele előtti utolsó dobásból megszerezte pályafutása első nemzetközi kapuját is, így az állás 53/4-re változott, és jelentős gyorsításra a hátralevő időben sem voltak képesek a vendégek. Legjobb mai ütősük Nánájakkára lett, aki 35 futást szerzett, a többiek a 10-es, 20-as tartományban vagy az alatt mozogtak, így mindössze 113 pontjuk gyűlt össze. Új-Zélandnál pedig lényegében két játékos egymaga lekergette ezt az alacsony célt: a nyitó Bates 47-ig, a 4. rendű Brooke Halliday pedig 46-ig jutott el, így ugyan csak 7 megmaradó labdával, de azért magabiztosnak nevezhető módon sikerült a csapatnak a kergetés és ezzel az egyenlítés.
A harmadik mérkőzést Dunedinben rendezték, ahol Srí Lanka a dobást választotta. A két új-zélandi nyitó, Bates és Georgia Plimmer lassan indult ugyan, de aztán egyre jobb pozícióba harcolták magukat, és a 9. játszma elején már 60/0-ra álltak. Ekkor azonban három viszonylag gyors kapu visszafordította az esélyeket Srí Lanka javára – de hogy mi lett volna ebből, azt már nem tudjuk meg: a 15. játszmában, 101/3-nál esni kezdett az eső, és a játék megszakadt. Sőt, mivel a helyzet nem javult, egy idő után lefújták az egész meccset. A mai egyetlen újoncot, a Srí Lanka-i Rasmiká Szevvandit így ma csak a mezőnyben láthattuk tevékenykedni.
Srí Lanka összesítésben tehát szépített az egymás elleni örökmérlegben: az ezek után úgy áll, hogy 17 mérkőzésből 14-et nyert Új-Zéland, 2-t Srí Lanka és egy eredmény nélkül végződött.