Saint Lucia Kings

Krikettgalaxis-azonosító: cs33

Térség: Karib-térség

Alapítás éve: 2013

Székhely: Gros Islet

Hazai pálya: Daren Sammy nemzeti krikettstadion (Gros Islet)

Fő szín:

Egyéb vagy korábbi nevek: St Lucia Zouks, St Lucia Stars

Eredmények ellenfelek szerinti bontásban

Ha egy klubnak az idők során változott a neve, akkor a következő táblázatban csak a mai neve szerepel, de az adatok a régi nevén (nevein) lejátszott mérkőzéseket is tartalmazzák.

Sorozat
=+
CPL
Kapitány
=+
Roston Chase
Andre Fletcher
Kevin Pietersen
Kieron Pollard
Sikandar Raza
Daren Sammy
Shane Watson
Faf du Plessis
Idény
=+
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
Pálya
=+
Brian Lara stadion
Central Broward stadion
Daren Sammy nemzeti krikettstadion
Grenadai nemzeti krikettstadion
Kensington Oval
Providence-i krikettstadion
Queen’s Park Oval
Sabina Park
Sir Vivian Richards stadion
Warner Park

Eredmények tornák, bajnokságok, sorozatok szerint

CPL (férfi)

Torna, bajnokság, sorozatEredményÖsszes résztvevő
2013-as CPL 6. 6
2014-es CPL 5. 6
2015-ös CPL 5. 6
2016-os CPL 4. 6
2017-es CPL 6. 6
2018-as CPL 5. 6
2019-es CPL 5. 6
2020-as CPL
 2. 
6
2021-es CPL
 2. 
6
2022-es CPL 4. 6
2023-as CPL 4. 6
2024-es CPL
 1. 
6

Rekordok a Saint Lucia Kings színeiben

Férfi CPL

Rövid leírás

A Saint Lucia szigetét képviselő Kings a férfi CPL alapító csapatai közé tartozott, ám amikor 2013-ban elindult a bajnokság, még egy sokkal érdekesebb és egyedibb nevet viseltek: Zouksnak hívták őket. Ez egyfajta karibi tánczene: ennek megfelelően eredeti címerük is egy vadul táncoló emberkepárt ábrázolt egy nagy tűzláng előterében. Később rövid ideig egy sokkal kevésbé fantáziadús nevet is viseltek (Stars, azaz csillagok), majd amikor a karibi bajnokságban is elindult az indiai terjeszkedés, és 2021-ben a klub a Punjab Kings tulajdonosához került, még tovább vesztettek az egyediségükből: ők is felvették a Kings nevet, és címerüket is szinte azonossá tették a pandzsábiak címerével. Egyedül a színük maradt meg világoskék, ellentétben a gazda vörös színével.

A bajnokságot egyébként igen gyengén kezdték: az első 7 szezonban csak egyszer sikerült a 4. helyre befutniuk, de a többiben még annál is gyengébbek voltak. Utána viszont többször egymás után is döntőbe jutottak, igaz, megnyerniük nem sikerült azt.

Amikor 2022-ben elindult a női bajnokság, a Kings még nem indított női csapatot.

Kapcsolódó hírek

Alapból nem látható kép
×